UUDISED

Levimuusika kogumiskampaania kogub hoogu

3. okt. 2016

1. oktoobril, rahvusvahelisel muusikapäeval täitus Eesti Muusika Kuulsuste Kojal esimene viljakas kogumisaasta. Selle aja jooksul on hoo sisse saanud suur levimuusika kogumiskampaania, mille raames pidevalt Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumisse nii olmelist kui vaimset kultuuripärandit jõuab. Jätkuvalt on annetused oodatud.

Oma panuse kampaania algusse andsid Ivo Linna, Ott Lepland, Marju Länik, Anne Veski, Tõnis Mägi, Uno Loop ja Koit Toome. Nende initsiatiivi ning annetuste abil said EMKK kogumisaktsioon hoo sisse.

Kevadel alustas ka Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtute sari, mis on tänaseks võimaldanud levimuusika austajatel kohtuda selliste suurkujudega nagu Els Himma, Helgi Sallo, Heidy Tamme, Jaan Elgula, Toomas Lunge, Ivo Linna, Tõnis Mägi, Karl Madis, Henry Laks ja Heini Vaikmaa. Nelja kohtumisõhtu teemadeks on olnud nende inimeste muusikukarjäär ja värvikad meenutused olnust, olulisel kohal on olnud ka esemete annetamine tulevase levimuusika näituse tarbeks. Juba annetatud esemeid eksponeeriti 21. septembri kohtumisõhtul, eksklusiivsel pop-up näitusel.

Kuulsuste Koda ja levimuusika näitus avatakse kingitusena Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks, eesmärgiga säilitada ja näidata publikule Eesti muusika kultuuripärandit ja hoida au sees neid levimuusikuid, kes meie rahvale nii kodumaal kui väljaspool kuulsust on toonud.

Kogumiskampaania ja tegevuse kohta leiab lisainfot www.kuulsustekoda.ee ning www.facebook.com/kuulsustekoda.

Lisainfo:
Risto Lehiste
Eesti Muusika Kuulsuste Koda
risto.lehiste@tmm.ee

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Värsked uudised

Uudiste arhiiv

Kontakt

Projektijuht

Risto Lehiste

+372 523 9424
risto.lehiste(at)ajaloomuuseum.ee

SA Eesti Ajaloomuuseum

Pirita tee 56, 10127 Tallinn
post(at)ajaloomuuseum.ee

Kirjuta meile

© 2018 Eesti Muusika Kuulsuste Koda
Facebook Youtube Instagram