UUDISED

Kohtumisõhtu – ansambel LAINE

23. aug. 2018

19. septembril kell 19.00 astub Maarjamäe tallihoones Eesti levimuusika näituse laval publiku ette Eesti kõige kauem tegutsenud ja jätkuvalt kõrgvormis ansambel Laine. Õhtut juhib Sten Teppan.

1960. aastal loodud ansambel on järjepanu tegutsenud 58 aastat ja omal ajal erinevate solistidega esinenud kuuendikul planeedist ja mujalgi. Kohtumisõhtul saame kolme ansambliliikme – Merle Lilje, Krista Grinbergs-Raigla ja Sirje Põllu – käest küsida, kuidas see kõik juhtunud on. Kuidas on võimalik läbi selliste aegade jätkuvalt tegutsed? Kuidas säilitada häält? Kuidas leida tahtmist ikka ja jälle prožektorivalgusesse astuda? Kuidas edenevad 60. juubelikontserdi ettevalmistused? Mida annetab ansambel levimuusika näitusele? Hoogsas rütmis kulgeval õhtul esineb koos Lainega Otsakooli bänd Siim Aimla juhtimisel.

Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtute sari toob publikuni Eesti levimuusika legendaarsed tegelased. Fookuses on inimesed, kelle tegevus on märkimisväärselt Eesti levimuusikat mõjutanud. Igal kohtumisel saab otsestest allikatest kuulda seda, kuidas on sündinud legendid, laulud, ansamblid, tähed meie muusikataevas ja mis tegelikult Eesti levimuusika tagatubades toimus.

Kohtumisõhtute eesmärgiks on tutvustada Eesti Muusika Kuulsuste Koja ideed ja näitust „Vabaduse kõla! Eesti levimuusika lugu“, koguda ja jäädvustada meie levimuusika ajalugu.

Piiratud kogus pileteid hinnaga 15/10€ on müügil Piletilevis, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis ja Eesti Ajaloomuuseumis.

NB! Pilet kehtib samal päeval pääsmena Eesti levimuusika ajaloo näitusele „Vabaduse kõla! Eesti levimuusika lugu“ (avatud Maarjamäe tallihoones kell 10-18). Saage osa Eesti ajaloo kõige staariderohkemast näitusest!

Kohtumisõhtut toetavad Eesti Ajaloomuuseum, EV100, Georg Otsa nimeline Muusikakool.
Õhtut salvestab Eesti Rahvusringhääling. Meediapartner on DELFI.

Lisainfo
Risto Lehiste
Eesti Muusika Kuulsuste Koda
risto.lehiste@tmm.ee

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Värsked uudised

Uudiste arhiiv

Kontakt

Projektijuht

Risto Lehiste

+372 523 9424
risto.lehiste(at)ajaloomuuseum.ee

SA Eesti Ajaloomuuseum

Pirita tee 56, 10127 Tallinn
post(at)ajaloomuuseum.ee

Kirjuta meile

© 2018 Eesti Muusika Kuulsuste Koda
Facebook Youtube Instagram