UUDISED

Elagu elu! Urmas Alender, Taavi Peterson

7. nov. 2018

21. novembril kell 19.00 tähistame Urmas Alenderi 65. sünniaastapäeva, Maarjamäe lossi tallihoones levimuusika näituse laval on Taavi Peterson, luulet loeb Urmas Alender ise.

Sellel õhtul kohtuvad levimuusika näitusel Taavi ja Urmas, muusika ja sõna, olevik ja minevik. Läbi Taavi Petersoni muusika ja Urmase enda loetud luule meenutame Urmas Alenderit ja tähistame tema 65. sünniaastapäeva. Ühtlasi nii kurb kui rõõmus kontserdi- ja luuleõhtu võtab kokku paremiku legendaarse muusiku ja poeedi loomingust, mis on ajakohane tänaseni.

Laval sageli arrogantne, groteskne, poose võttev ja väljakutsuv Urmas Alender oli oma luules ja lüürilistes lauludes sama palju häbelik, mõtisklev, maailmavalutav ja kurb. Tema luuletustes, millega õhtut alustame, kajavad vastu mineviku lootused, argipäev, võidud, kaotused, armastus, vihkamine, sigaretisuits ja akna tagant möödasõitvad autod. Luuletaja enda hääl aitab kõige paremini siseneda öeldusse ja mõista Urmast, keda juba üle 24 aasta meie seas ei ole.
Taavi Petersoni olemus, hääl ja kitarrimäng on parim võimalus kuulata Alenderi loomingut elavas esituses. Originaalilähedane vokaal ja 12-keelne kitarr teevad Taavist omamoodi Urmase muusikalise reinkarnatsiooni. Eks Alenderi laulude laulmiseks peabki tema moodi olema ja mõtlema.

Piletid 10 € / 15 € on müügil siin ja hinnaga 20 € enne ürituse algust kohapeal.

Korraldavad Eesti Muusika Kuulsuste Koda ja Eesti Ajaloomuuseum.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Värsked uudised

Uudiste arhiiv

Kontakt

Projektijuht

Risto Lehiste

+372 523 9424
risto.lehiste(at)ajaloomuuseum.ee

SA Eesti Ajaloomuuseum

Pirita tee 56, 10127 Tallinn
post(at)ajaloomuuseum.ee

Kirjuta meile

© 2018 Eesti Muusika Kuulsuste Koda
Facebook Youtube Instagram