UUDISED

Kohtumisõhtu Terminaator: Jaagup Kreem ja Henno Kelp

19. dets. 2018

Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtute sari alustab uut aastat legendaarse ansambli Terminaator kahe praeguse käilakujuga – solist Jaagup Kreem ja bassist Henno Kelp.

Jutud saavad räägitud ja muusika mängitud 23. jaanuaril kell 19.00 levimuusika näituse laval Maarjamäe lossi tallihoones. Õhtut juhib Sten Teppan.

Eelmisel aastal oma 30. juubelit tähistanud Terminaator kahtlemata väga kireva ajalooga ansambel. Aukartust äratav hittide hulk, sajad kontserdid, meeletu edu saates „7 vaprat“, üliedukad katusekontserdid, Nukuteatri majabänd jne – on, mida meenutada! Mis on ansambli pika eluea saladus, kuidas sünnivad mitu aastakümmet raadiotes kõlavad rokilood ja mis on sellise edu hind? Kohtumisõhtul räägime suud puhtaks!

Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtute sari toob publikuni muusikud, kelle tegevus on mõjutanud Eesti levimuusika ajalugu. Igal kohtumisel saab otsestest allikatest kuulda seda, kuidas on sündinud legendid, laulud, ansamblid, tähed meie muusikataevas ja mis tegelikult Eesti levimuusika tagatubades toimus.

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi näitus „Vabaduse kõla! Eesti levimuusika lugu“ räägib Eesti levimuusika kujunemisest alates esimesest heliplaadist 1901. aastal kuni Eurovisiooni võiduni 2001. aastal. Saja aasta sisse mahuvad säravad staarid, „Horoskoop“, isetehtud pillid, „jazz luudel“, pungi kõrgaeg, laulev revolutsioon ja veel palju meenutamist väärt hetki, sündmusi ja inimesi.

Piiratud kogus pileteid hinnaga 15 € ja 10 € (õpilased, tudengid, pensionärid) on müügil Piletilevis, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis ja Eesti Ajaloomuuseumis.

Kohtumisõhtu pilet kehtib samal päeval pääsmena Eesti levimuusika ajaloo näitusele „Vabaduse kõla! Eesti levimuusika lugu“ Maarjamäe lossi tallihoones (Pirita tee 56).

Kohtumisõhtut toetavad Eesti Ajaloomuuseum, EV100, Kultuurkapital, Georg Otsa nimeline Muusikakool.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Värsked uudised

Uudiste arhiiv

Kontakt

Projektijuht

Risto Lehiste

+372 523 9424
risto.lehiste(at)ajaloomuuseum.ee

SA Eesti Ajaloomuuseum

Pirita tee 56, 10127 Tallinn
post(at)ajaloomuuseum.ee

Kirjuta meile

© 2018 Eesti Muusika Kuulsuste Koda
Facebook Youtube Instagram