UUDISED

Punase vaiba filmiõhtud: KEELATUD MÄNGUD. Film Eesti rockmuusikast aastail 1970-1982

8. märts 2019

27. märtsil kell 18.00 ootame muusikahuvilisi Eesti Filmimuuseumi kinosaali (Pirita tee 56), kus näitame Heino Maripuu filmi “Keelatud mängud. Film Eesti rockmuusikast aastail 1970-1982”.

Eesti levimuusika dokumentaalfilmide sari alustab Heino Maripuu üliharuldaste kaadritega Eesti roki ühest karmimast, aga ka põnevamast ajastust ja jõuab välja Saaremaa muusikapäevadeni. Filmi juhatab sisse autor Heino Maripuu, oma kommentaarid lisavad Saaremaa rokipäevade korraldaja Ari Dubin ning ansambli Kontor laulja Heino Seljamaa.

1970. aastate alguseks olid Eesti levimuusika liivakastimängud mängitud, kogu valdkond kasvas ja mitmekesistus meeletu kiirusega. Ühelt poolt erinevate stiilide teke, rokkmuusika professionaliseerumine, jõudmine piiride taha. Teiselt poolt Hruštšovi sula lõpp ning karmistuv kontroll võimude poolt. Erinevad festivalid (Elva 1972, Viljandi 1976), esinemiskeelud, värsked tuuleiilid ja kivistuv bürokraatia. Lõpetuseks Eesti rokieliidi väljasõit natuke vabamasse õhku – Saaremaa muusikapäevadele. Selle ajastu vaimu kajastav dokumentaalfilm linastub esimest korda suurel ekraanil!

Eesti Muusika Kuulsuste Koja ning Eesti Filmimuuseumi koostöös toovad Punase vaiba filmiõhtud vaatajateni erakordsed kaadrid Eesti levimuusika ajaloost. Kuidas kõik ikkagi toimus, millest alguse sai ja millega lõppes, kuidas tänapäeval tegijatega lood on? See kõik on muusikahuvilistele kättesaadav suurel ekraanil koos asjaosaliste endi kommentaaridega. Filmide autor on Heino Maripuu, kes oma väikese kaameraga paljude ansamblite sünni (ja mõnikord ka lõpu) juures viibis.

Pilet Fienta eelmüügis 6 eurot, kohapeal 10 eurot.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Värsked uudised

Uudiste arhiiv

Kontakt

Projektijuht

Risto Lehiste

+372 523 9424
risto.lehiste(at)ajaloomuuseum.ee

SA Eesti Ajaloomuuseum

Pirita tee 56, 10127 Tallinn
post(at)ajaloomuuseum.ee

Kirjuta meile

© 2018 Eesti Muusika Kuulsuste Koda
Facebook Youtube Instagram