UUDISED

Punase vaiba filmiõhtud: Polyphon

10. apr. 2019

Eesti Muusika Kuulsuste Koda ja Eesti Filmimuuseum kutsuvad 8. mail kell 18.00 vaatama filmi Eesti esimese glämm-rokk ansamblist Polyphon.
Filmi juhatavad sisse filmi autor Heino Maripuu, ansambli liikmed Rein Laaneorg ja Allan Ladvas ning ansambliga seotud olnud Raimo Aas ja kogu tolle ajaga seotud olnud diskotaat Riho Baumann.


Esmakordselt suurel ekraanil linastuv Heino Maripuu kokku pandud muusikadokumentaalfilm räägib ansamblist ja selle karismaatilisest liidrist, heliloojast ja sõnaseadjast Oleg Sõlest. Tema loodud lihtsa meloodia ja sõnumiga laulud on pidanud vastu juba üle 40 aasta. Sihilikult oma glämm-kostüümide, isetehtud püroefektide ja provokatiivse lavakäitmusega tuntust kogunud ansambel sai lõpuks 1978. aastal esinemiskeelu. Põhjuseks 1977. aasta esinemine Liepajas, kus peale kontserti rahvas laamendama hakkas – ümber lükati kaks trammi, lõhuti paljude hoonete aknad ning “kontrrevolutsioonilised jõud” sodisid pronksist Lenini tagumiku peale punase viisnurga. Keila Kultuurimajale esitati kahjukulude katteks arve 1,5 miljonile rublale… Ansambel Polyphon jätkas uue nime – Consilium – all. 2005. aastal tuldi võimsa kontserdiga veel kord publiku ette, kuid edasised plaanid peatas Oleg Sõle surm 2006.
aasta märtsikuus. Nende laulud elavad kõigele vaatamata rahva seas edasi.

Piletid eelmüügist fienta.com 6 eurot, kohapeal enne seansi algust 10 eurot.

Eesti Muusika Kuulsuste Koja ning Eesti Filmimuuseumi koostöös toovad Punase vaiba filmiõhtud vaatajateni erakordsed kaadrid Eesti levimuusika ajaloost. Kuidas kõik ikkagi toimus, millest alguse sai ja millega lõppes, kuidas tänapäeval tegijatega lood on? See kõik on muusikahuvilistele kättesaadav suurel ekraanil koos asjaosaliste endi kommentaaridega. Filmide autor on Heino Maripuu, kes oma väikese kaameraga paljude ansamblite sünni (ja mõnikord ka lõpu) juures viibis.

Heino Maripuu filmide valmimist toetab Eesti Kultuurkapital.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Värsked uudised

Uudiste arhiiv

Kontakt

Projektijuht

Risto Lehiste

+372 523 9424
risto.lehiste(at)ajaloomuuseum.ee

SA Eesti Ajaloomuuseum

Pirita tee 56, 10127 Tallinn
post(at)ajaloomuuseum.ee

Kirjuta meile

© 2018 Eesti Muusika Kuulsuste Koda
Facebook Youtube Instagram