UUDISED

Punase vaiba filmiõhtu “Vitamiini kõigile!”

4. nov. 2019

Eesti levimuusika dokumentaalfilmide sari jätkub Heino Maripuu järjekordse audiovisuaalse peatükiga Eesti roki raamatust, seekord pöörame pilgud ansamblile Vitamiin.

Filmi „Vitamiini kõigile!“ juhatab sisse autor Heino Maripuu. Omapoolsed kommentaarid annavad ansambliga seotud muusikud – Peeter Vähi, Rein Laaneorg, Mikk Targo, Vello Mitt, Andres Oja jt.

Ansambel Vitamiini sünd, tegutsemine ja järelmõjud meie muusikale on niivõrd mastaapsed, et kui ei oleks asjaosaliste kommentaare ja selgitusi, siis ei usukski. Üle kahe tunni kestev dokumentaalfilm räägib muusikalisest kooslusest, Eesti solistide “hüppelauast”, kust said tuule tiibadesse Raul Sepper, Joel Steinfeldt, Anne Veski, Mait Maltis, Marju Länik, Aivar Mäe ja paljud teised. Lõputud kontserttuurid, hitid Eesti muusika kullafondis, kontsertreis radioaktiivsesse Tšernobõli jne. Kuidas see kõik toimus, sellest annab detailse ülevaate muusikaga pikitud linateos.

Eesti Muusika Kuulsuste Koja ning Eesti Filmimuuseumi koostöös toovad Punase vaiba filmiõhtud vaatajateni erakordsed kaadrid Eesti levimuusika ajaloost. Kuidas kõik ikkagi toimus, millest alguse sai ja millega lõppes, kuidas tänapäeval tegijatega lood on? See kõik on muusikahuvilistele kättesaadav suurel ekraanil koos legendaarsete asjaosaliste vahetute kommentaaridega. Filmide autor on Heino Maripuu, kes oma väikese kaameraga paljude ansamblite sünni (ja mõnikord ka lõpu) juures viibis.

Piletid Fienta eelmüügist 6 €, enne algust Filmimuuseumis 10 €.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Värsked uudised

Uudiste arhiiv

Kontakt

Projektijuht

Risto Lehiste

+372 523 9424
risto.lehiste(at)ajaloomuuseum.ee

SA Eesti Ajaloomuuseum

Pirita tee 56, 10127 Tallinn
post(at)ajaloomuuseum.ee

Kirjuta meile

© 2018 Eesti Muusika Kuulsuste Koda
Facebook Youtube Instagram